Fudbaleri RUDAR PRIJEDORA i SLOBODE iz Tuzle odigrali su nerješeno 1:1 u meču 12. kola m:tel Premijer lige BiH. Nakon početnog ispitivanja snaga u13. minutu zaprijetio je gostujući igrač Muharem Čivić šutem iznad prečke golmana Prijedorčana Nemanje Šćekića.

Tri minuta kasnije brzonogi Rodriguez Santos uputio je precizan šut a kapiten Rudar Prijedora Nemanja Pekija glavom šutira iznad prečke. Na drugoj strani bilježimo šut Alena Kurtalića koji je prošao tik pored stative.

Nakon nerealizovane šanse Nikole Mandića u 28. minutu uslijedila je radost domaćih igrača i vjerne publike. Rijad Sadiku je uputio sjajan pas prema Ami a ovaj vješto vara Emira Jusića, izbjegava ofsajd zamku i pogađa za vođstvo 1:0.

Gosti se ne predaju i u 34 minutu organizuju napad. U kaznenom prostoru domaćih nespretno je rukom intervenisao kapiten Pekija pa je kazneni udarac dosudio Dražen Marić iz Bijeljine.

Izjednačio je Saša Maksimović. Njegov oštar šut iz voleja,u 44.minutu zaustavio je domaći golman Šćekić.
Drugo poluvrijeme ličilo je na fudbalsku uspavanku u kojoj vrijedi pomenuti šanse Čivića i Pekije.
U 12. kola Rudar-Prijedor je uknjižio isto toliko bodova i trenutno zauzima 10. mjesto.