U Višegradu je juče, u organizaciji Karate saveza Republike Srpske i tehničkoj organizaciji Karate kluba ”Drina” Višegrad, održano Prvenstvo Republike Srpske za kadete, juniore i mlađe seniore (U21), na kojem su učešće uzeli i takmičari Karate kluba ”Shodan”.

U konkurenciji oko 300 takmičara iz 42 kluba sa područja cijele Republike Srpske, takmičari “Shodana” osvojili su jednu zlatnu i dvije srebrne medalje. U konkurenciji kadeta Damir Burnić je osvojio zlatnu medalju. Jelena Kuzmanović je u konkurenciji juniorki osvojila srebro, a srebrom se okitio i Nikola Uzelac u konkurenciji mlađih seniora.

Takmičari su ostvarili plasman na Prvenstvo Bosne i Hercegovine za kadete, juniore i mlađe seniore (U21).