U derbiju 3.kola šampionata Republike Srpske KK Sokolac je rezultatom 88:82 pobjedio domaći Prijedor-Spartak.
Izabranici Danila Palalića prvu četvrtinu su odigrali solidno i imali prednost od 4 koša (22:18). Domaći tim je kvalitetno odigrao drugu četvrtinu i nakon rezultata 25:17 na odmor se otišlo pri prednosti Prijedorčana od 12 koševa (47:35).
U trećoj četvrtini topila se prednost domaćeg tima. Sokolac je taj dio igre dobio rezultatom 26:15 i vraća se u meč.
Sokolac je superiorno odigrao finiš meča i serijom od 11:0 od minus 6 (78:72) došao na plus 5 (78:83).
U konfuznoj završnici uspješno su priveli meč za trijumf od 6 koševa viška (88:82). U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Aleksa Popović sa 22 koša i 13 skokova.
Kod Prijedor-Spartaka najefikasniji je bio Nemanja Stanković, bivši igrač sokolova, sa 22 koševa. Bojan Lulić je ima učinak od 16 a Aleksandar Ivetić 11 koševa i toliko asistencija. Marko Radun je postigao 10 Sergej Todorović 6, Srđan Lončar 5, Srđan Stakić 4, Ognjen Vujičić 2.
U timu su bili: Ognjen Kragulj, Vladimir Gavranović i Stefan Trninić.
Sa dvije pobjede i porazom Prijedor Spart je drugi tim lige a Rogatica ima 4 boda i utakmicu manje.
U narednom kolu Prijedorčani su gosti Varde u Višegradu.