Fudbaleri Tuzla Sitya danas su u Srebreniku visokim rezultatom 5:0 porazili Rudar Prijedor.
U prvom meču četvrtfinala Kupa BiH domaći tim je vodeći gol postigao iz jedanaesterca a strijelac je bio Kuzmanović.
U 30. minutu uzvratio je Bilbija a golman Fejzić zaustavlja njegov šut sa 25 metara.
Mehmedović je na odbijenu loptu reagovao i udvostručiio prednost Tuzlaka. Isti igrač je u 44. minutu šutirao glavom a Pekija je loptu sproveo u svoju mrežu.
Poslije 3:0 Tuzlaci su krenuli angažovanije a u 55. minutu Pekija je s gol linije izbacio loptu.
Dvije obećavajuće prilike u nastavku je imao Kamenčić.
Nezaustavljivi Pantelić je nesebično uposlio Kuzmanovića a ovaj postiže gol za 4:0.
Poslije akcije Pantelić-Subašić-Kuzmanović uslijedio je i peti gol u mreži Rudara.
U finišu meča penal za goste nije iskoristio Kovačević.
Priliku za počasni gol nije iskoristio De Silva u 85. minutu.

TUZLA SITY – RUDAR PRIJEDOR 5:0 (3:0)
Strijelci: 1:0 Kuzmanović (25, jedanaesterac), 2:0 Mehmedović (40), 3:0 Mehmedović (44), 4:0 Kuzmanović (67), 5:0 Kuzmanović (68).
Stadion: Gradski u Srebreniku. Gledalaca: 200. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici:Jure Musa (Čitluk) i Davor Maksimović (Doboj). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Kontrolor: Predrag Stankić (Bijeljina).
Žuti kartoni: Mehmedović (Tuzla siti), Jovanović, Kamenčić, Alibegović (Rudar Prijedor).
Tuzla siti: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Kuzmanović (od 82. Mešinović), Ćorić (od 58. Radić), Subašić, Karić, Čeliković, Mehmedović (od 82. Mujarić), Mehidić, Pantelić.
Rudar Prijedor:Sekulić, Alibegović, Kovačević, Pekija, Radaković, Bilbija, Da Silva, Kamenčić, Jovanović, Marić, Marmat.
Revanš meč je u Prijedoru 15.marta.Biće to veliki izazov za orkestar Bojana Krulja.