FK Rudar-Prijedor prvu polusezonu u Prvoj ligi Republike Srpske završio je na trećem mjestu sa 32 boda.
Tim je 9 kola vodio trener Bojana Krulj, jedno kolo Srđan Marjanović a 7 kola Vule Trivunović. Na kraju “rudari” nisu ispunili normu i sedam bodova zaostaju za prvoplasiranim “Radnikom”. Uprkos tome nadaju se da na proljeće mogu da se umiješaju u borbi za titulu prvaka Republike Srpske i četvrti ulazak u Premijer ligu BiH.

Bojan Krulj

SUPER START…
Prvih 9 kola, pod komandom trenera Bojana Krulja Rudar-Prijedor je na gostovanju pobjede ostvario kod Ljubića, Romanije i Slobode (Mrkonjić Grad).
Domaće pobjede ostvarene su protiv Slavije (1:0), Kozare (2:0) i Drine (3:0).
Na gostovanju kod Alfe u Modriči i Borca u Kozarskoj Dubici bilo je 1:1.

Srđan Marjanović

Pred gostovanje i Trebinju, 10 kolo, Krulj je podnio ostavku. Protiv “Leotara” tim je vodio Srđan Marjanović a rezultat je bio 1:0 za “Leotar”.

Bilans nakon 10 kola: 7 pobjeda 2 remija i poraz kod Leotara, gol razlika + 14, 23 boda i LIDERSKA POZICIJA.

LOŠE U FINIŠU

Vule Trivunović, trener FK Rudar-Prijedor

Od 11. kola tim je preuzeo Vule Trivunović.
U 7 susreta, pod njegovim kormilom, ostvarene su domaće pobjede nad Famosom (1:0) i Sutjeskom (2:0) te domaći poraz 1:0 od Laktaša. Po bod “Rudari” su osvojili na gostovanjima kod BSK-a i Željezničara (1:1).
Uslijedio je poraz u Omarskoj ( 2:1 ) a zatim u zadnjem ovogodišnjem susretu na svom terenu igrali su neriješeno sa “Radnikom” 1:1 i tako završili polusezonu.

BILANS NAKON 17.KOLA

“RUDAR-PRIJEDOR” je sa 9 pobjeda 5 remija 3 poraza gol razlika plus 15 i 32 boda zauzeo treće mjesto na tabeli.

IGRAČI I BROJKE

Aleksandar Milanković je jedini koji je odigrao svih 17 utakmica u polusezoni, ali je peti po minutaži na terenu.
Najviše minuta je odigrao kapiten Nemanja Pekija, 1436 na 16 utakmica, a iza njega Nemanja Raković.
Najbolji strijelac kluba je Nikola Komazec sa šest golova, ispred Žoela Paula da Silve koji je dao četiri.
Minute i nastupi: Nemanja Pekija (1436 minuta/16 utakmica), Nemanja Raković (1429/16), Aleksa Trninić (1350/15), Aleksandar Ignjatović (1339/16), Aleksandar Milaković (1093/17), Aleksandar Demonjić (1037/16, Žoel da Silva Paulo (1014/14), Džozep Amoa (1013/15), Nemanja Marić (949/13), Dragan Živanović (902/12), Nikola Komazec (851/15), Milorad Bilbija (794/12), Mujo Smajić (793/14), Nikola Njamculović (690/14), Mile Kovačević (600/10), Aleksandar Petrović (480/16), Vukašin Daničić (288/7), Branko Rosić (275/8), Veljko Rauš (240/10), Kristijan Sekulić (180/2), Marko Šebez (71/6), Davor Perić (6/1), Ogbon Frenklin Čatečukvu i Sinan Ćehić nisu nastupili kao i povređeni Filip Mikić i Edin Kesić.
Golovi: Nikola Komazec 6 golova, Žoel da Silva Paulo 4, Nemanja Pekija i Aleksandar Demonjić po 3 Nemanja Raković i Nikola Njamculović po 2 gola.
U listu strelaca su se upisali: Aleksandar Milaković, Branko Rosić, Aleksandar Petrović, Aleksandar Ignjatović i Josep Amoah.