Rukometaši ORK Prijedora u 9. kolu, poslednjem kolu Druge lige Republike Srpske Zapad, rezultatom 35:30 večeras su u Prijedoru pobijediti ekipu Borac M-tel 2 iz Banja Luke. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj borbi i okončano je rezultatom 16:15 za ORK Prijedor.
Početkom drugog poluvremena domaći rukometaši odlaze na plus 4 gola i do kraja utakmice su sačuvali stečenu prednost.
Golman Boško Kragulj je standardno dobro branio i imao 19 odbrana. Najefikasniji kod strelaca bili su David Đaković sa 14, Kosta Stevandić sa 5 i Oleg Miljuš sa 4 gola.
Slavko Davidović, Marko Tubin, Ognjen Puzić i Danilo Novaković postigli su po 3 gola. Golman Kosta Marčetić ima je jednu odbranu.
Doprinos pobjedi dali su:
Vuk Kondić, Andrija Bojić, Maksim Stojanović, Aleksandar Mudrinić, Filip Ličina i Pavle Vranješ.
Trener Jovica Radaković Službeni predstavnik: Draško Đaković.
Utakmicu je sudio prijedorski par Ivan i Marinko Anušićva delegat je bio Dragoja Banović, svi iz Prijedor.

Trener Jovica Radaković

O ovom meču trener Jovica Radaković kaže:
– Momci su odigrali jednu odličnu utakmicu. Ovo je jedna od najzrelijih i najboljih partija naših rukometaša ove sezone. Svi igrači, protiv jako mlade ekipe Borca, su dali svoj doprinos zasluženoj pobjedi – istakao je Radaković.
U 8 susreta ORK Prijedor je ostvario pobjeda, remi i tri poraza i četvrti je tim lige.