U organizaciji Karate saveza Republike Srpske, danas je u Zvorniku održan 4. Međunarodni karate kup, pod nazivom “SRPSKA OPEN 2023”. U veoma jakoj konkurenciji od 204 takmičara iz 25 klubova, BiH i Srbije sportisti KK “Shodan” su postigli sjajne rezultate. Danilo Stanković je osvojio srebrnu medalju, a Vuk Vukić je u konkurenciji kadeta osvojio zlatnu medalju. U finalnom meču koji je bio veoma težak, Vukić se borio protiv Milana Stankovića iz Srbije, višestrukog osvajača medalja sa republičkih, državnih i balkanskih takmičenja. Zahvaljujući dobroj fizičkoj i psihičkoj pripremi Vuk je uspio dobiti taj meč i okititi se zlatnom medaljom. Ovaj meč je na osnovu informacija proglašen najboljom borbom turnira.

Sergej Novaković, iako je bio dominantan, u zadnjim trenucima izgubio je meč za bronzanu medalju.