Košarkaši Bosna Merdijanbeta večeras su u Prijedoru rezultatom 87:77 pobjedili Prijedor Spartak. Favorizovani gosti su nakon prve četvrtine imali rezultat 23:16. Prijedorski tim je superiorno odigrao drugu četvrtinu i slavili rezultatom 24:15.
Na odmor se otišli sa 2 koša viška (40:38).
Velikom borbenosti Prijedor Spartak je zaigrao znatno angožovanije i početkom treće četvrtine imali rezultat 56:46 koliko je bilo 5 minuta i 14 sekundi do kraja ove četvrtine. Gosti su prebacili u petu brzinu i nakon izjednačenja 56:56 četvrtinu okončali rezultatom 65:60.
U nastavku kvalitetna ekipa Bosne povećava stečenu prednost za konačni trijunf od 10 koševa viška (87:77).
U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Vojin Ilić sa 28 i Haris Cerovac sa 18 koševa.
Kod Prijedor- Spartaka Nemanja Stanković i Bojan Lulić postigli su po 20 koševa. Lazar Dražić je ubacio 16, Sergej Todorović 10, Andrej Bojanić 8 a Rajko Gutalj 3.
Još su igrali: Srđan Lončar, Radoslav Vukić. Na klupi Vladimir Gavranović.