spot_img
Utorak, 23 Juna, 2026
30.2 C
Prijedor
Naslovnica CRNA HRONIKA NAKON INCIDENTA ISPRED KLADIONICE PRUŽAO OTPOR POLICIJI PRILIKOM HAPŠENJA

NAKON INCIDENTA ISPRED KLADIONICE PRUŽAO OTPOR POLICIJI PRILIKOM HAPŠENJA

1320
-REKLAME-

Policijski službenici Policijske stanice Kozarska Dubica uhapsili su noćas oko 3.00 časa A.G. iz Kozarske Dubice zbog sumnje da je počinio krivična djela „Tjelesna povreda“ i „Sprečavanje službenog lica u vršenju službene radnje“.
Prema saopštenju Policijske uprave Prijedor, hapšenju je prethodila prijava da A.G. zajedno sa još tri osobe narušava javni red i mir ispred jedne poslovnice za igre na sreću u Kozarskoj Dubici.
Izlaskom na lice mjesta policijski službenici utvrdili su da je osumnjičeni prethodno fizički napao jednog sugrađanina iz Kozarske Dubice, čime je, kako se navodi, počinio krivično djelo „Tjelesna povreda“.
Tokom pokušaja lišenja slobode A.G. je pružao aktivan otpor policijskim službenicima, zbog čega se tereti i za krivično djelo „Sprečavanje službenog lica u vršenju službene radnje“.
U toku događaja oštećena su i ulazna vrata objekta poslovnice za igre na sreću, čime je počinjeno krivično djelo „Oštećenje i oduzimanje tuđe stvari“, a policija trenutno radi na utvrđivanju odgovornosti za nastalu materijalnu štetu.
Iz Policijske uprave Prijedor navode da je rad na kompletiranju predmeta u toku, nakon čega će protiv osumnjičenog Okružnom javnom tužilaštvu u Prijedoru biti dostavljen izvještaj o počinjenim krivičnim djelima.