spot_img
Srijeda, 2 Jula, 2025
22.1 C
Prijedor

Kvalitetom odskočiti od konkurencije (video)

Živinarska proizvodnja sa sobom nosi brojne rizike, ali i sve nemilosrdniju konkurenciju, zbog koje se malim i srednjim proizvodačima tovnih pilića tržište smanjuje. lako većina kupaca kupuje ono što je jeftinije neki ipak vode više računa da na trpezi, za marku skuplje, imaju mnogo kvalitetnije meso. To i održava proizvodnju tovnih pilića na farmi ,Pile-proma„ u Prijedoru, kaže mladi vlasnik ovog preduzeća Nemanja Šarengaća.

Trenutna proizvodnja u farme iznosi izmedu 35 i 40 hiljada pilića po turnusu, a 90 odsto prizvodnje kupcima nude u vlastite dvije mesnice. Za sada nemaju namjeru povećavati proizvodnju, ali su je vlastitim ulaganjem modernizovali, otvarajući novi objekat kapaciteta 22.000 pilića, koji je u potpunosti automatizovan.

Po riječima Šarengaće, proizvodnju tovnih pilića počeli su prije 25 godina. Startovalo se sa nekoliko stotina, a proizvodnja je danas razvijena i stabilizovana. Zapošljavaju trenutno 20 radnika. Broj će biti i veći, najavljuju, kada sa radom počne i restoran pilećih specijaliteta koji uskoro otvaraju, a u kojem će nuditi vlastitu domaću piletinu.

izvor

VEZANI ČLANCI
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments