Krsna slava Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, Sveti Arhangel Mihail, obilježena je i u prijedorskoj Policijskoj upravi. Obilježavanje je bilo skromno, kako zbog trenutne epidemiološke situacije, tako i zbog dana žalosti, koji je proglašen zbog smrti patrijarha Irineja.

Položeni su vijenci i zapaljene svijeće ispred spomen-ploče posvećene pripadnicima prijedorske policije poginulim u proteklom Odbrambeno-otadžbinskom ratu.

– Živote za Republiku Srpsku dala su 74 policijska službenika i šest pripadnika Specijalne brigade policje. Ovom prilikom smo se sjetili njihove žrtve i odali im počast. Krsna slava se obilježava u teškoj situaciji i poštujemo sve preporuke Republičkog štaba za vanredne situacije – istakao je Sretoja Vujanović, načelnik Policijske uprave Prijedor.
On je svim pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Srpske, ali i svim gradanima, koji slave Arandelovdan čestitao krsnu slavu.