Protekle nedjelje održan je drugi dio 4. MeĐunarodnog dječijeg fudbalskog festivala „Trofej Urije-Prijedor 2019”.

Na turniru su učestvovale 24 ekipe iz Republike Srpske, Federacije BiH i Hrvatske. Pored takmičenja fudbalskih nada, posebnu draž turniru dala je i sama lokacija, jer se igralo na Kozari, tačnije na terenima na Benkovcu.

Organizatori su poručili da je odluka da se drugi dio fudbalskog festivala održi na Benkovcu donesena kako bi pokušali da vrate sport na ovu lokaciju. Slaviša Kralj, predsjednik FK „Radnik Urije” uvjeren je da je ovo bio dobar potez i da su uslovi za održavanje turnira na Kozari bili odlični.
Slaviša Kralj
– Mi smo zadovoljni kako je turnir protekao. Već narednog vikenda imamo turnir za dječake 2009. i 2010. godište. Ukupno, na ovogodišnjem fudbalskom festivalu prodefilovaće 64 ekipe. To je impozantna brojka. „Radnik Urije” na taj način daje svoj doprinos razvoju sporta u gradu Prijedoru – rekao je Kralj.

Sam festival on je ocijenio kao velik uspjeh, sa obzirom na broj ekipa i broj država iz kojih su dolazili mladi fudbaleri i izrazio je nadu da će dogodine sve biti za jednu stepenicu još bolje.
Aleksandar Miljuš, zamjenik gradonačelnika Prijedora
Sve pohvale za organizaciju FK “Radnik Urije” uputili su treneri gostujućih ekipa. Utakmice na turniru gledao je i zamjenik gradonačelnika Prijedora, Aleksandar Miljuš koji je poručio da će grad nastaviti podržavati razvoj sporta.
REZULTATI:
2011 godište
Utakmica za treće mjesto: ŠN FENIKS B.Krupa – FK RADNIK URIJE Prijedor 4:3
Finalna utakmica: ŠF MLADOST Glamočani – ŠN ZMAJ Sanski Most 3:1
1. ŠF MLADOST
2. ŠN ZMAJ
3. ŠN FENIKS
Miljević Stefan, najbolji igrač, ŠF Mladost Glamočani
Mijatović Marko, najbolji strijelac, ŠF Mladost Glamočani
Džabić Saladin, najbolji golman
2012 godište
Utakmica za treće mjesto: ŠF PRIJATELJI Brod – FK LJUBIĆ Prnjavor 1:0
Finalna utakmica: FK SLOBODA Novi Grad – OFK BIHAĆ Bihać 0:3
1. OFK BIHAĆ
2. FK SLOBODA
3. ŠF PRIJATELJI
Mešić Said, najbolji igrač, OFK BIHAĆ Bihać
Kovačević Lazar, najbolji strijelac, FK SLOBODA Novi Grad
Jerinić Filip, najbolji golman, ŠF PRIJATELJI Brod
Sve slike sa turnira možete pogledati OVDJE!