Humanitarni Koncert koji je večeras održan u dvorani “Mladost” u Prijedoru pod nazivom “Igramo i Pjevamo za Gavrilov Prvi Korak” privukao je veliki broj naših sugrađana. Ovu plemenitu inicijativu organizovalo je Etno Društvo “Srpski sokolovi Kozare”, s ciljem prikupljanja sredstava za trogodišnjeg Gavrila Goronju, kojem je hitno potrebna pomoć za nastavak liječenja. Mali Gavrilo, koji se hrabro bori za svoje zdravlje, treba robotske fizikalne terapije u Srbiji, a za to je neophodno prikupiti 30.000 evra.

Ovaj iznos predstavlja ključnu podršku za njegov dalji oporavak i mogućnost da napravi svoje prve korake. Zahvaljujući velikom broj građana, koji su se odazvali i njihovoj velikodušnosti, tokom večeri prikupljeno je 8.500 KM, čime je Gavrilo korak bliže svom cilju.

Miljan Banović, predsjednik Etno-društva „Srpski sokolovi Kozare“ Urije-Prijedor i organizator koncerta

Dirnuti smo odazivom naših sugrađana i podrškom koju smo večeras osjetili. Hvala svima koji su došli i pomogli da Gavrilo napravi svoj prvi korak – rekao je Miljan Banović, predsjednik Etno-društva „Srpski sokolovi Kozare“ Urije-Prijedor i organizator koncerta. Za sve one koji nisu bili u mogućnosti da prisustvuju koncertu, Gavrilu mogu pomoći i pozivom na humanitarni broj: 17068 (Mtel, BH Telecom, HT Eronet) ali i uplatom na račun UG „Humanitas“: 5551000062303262 (Nova Banka) sa naznakom za liječenje Gavrila Goronje. Svaka donacija, ma koliko skromna, znači mnogo! Solidarnost zajednice još jednom je pokazala svoju snagu – zajedno možemo ostvariti čuda.