spot_img
Petak, 18 Aprila, 2025
17.9 C
Prijedor

ODRŽANO EDUKATIVNO PREDAVANJE ZA UČENIKE NA TEMU PREVENCIJE ZLOUPOTREBE OPOJNIH DROGA

Na inicijativu Osnovne škole “Desanka Maksimović” iz Prijedora, policijski službenici Policijske uprave Prijedor danas su održali edukativno predavanje učenicima osmog razreda, s ciljem podizanja svijesti o opasnostima zloupotrebe opojnih droga i drugih oblika zavisnosti.

Tokom predavanja, koje je bilo interaktivnog karaktera i praćeno video prezentacijom, učenicima su predstavljene vrste psihoaktivnih supstanci koje izazivaju zavisnost, kao i posljedice njihove upotrebe. Poseban akcenat stavljen je na činjenicu da su konzumiranje, proizvodnja i prodaja opojnih droga zakonom zabranjeni i podliježu krivičnoj odgovornosti.

Učenici su upozoreni da mladi često prvi kontakt s drogom ostvaruju iz znatiželje ili želje da se uklope u društvo, što može dovesti do ozbiljne zavisnosti i teških posljedica. Pored droga, ukazano je i na druge oblike društveno neprihvatljivog ponašanja, poput alkoholizma i kockanja, koji takođe mogu uzrokovati zavisnost.

Policija je učenicima poručila da svaku sumnjivu situaciju ili neprimjereno ponašanje prijave roditeljima, nastavnicima ili nadležnim institucijama.

Iz Policijske uprave Prijedor navode da je u toku ove godine evidentirano 11 krivičnih djela i 36 prekršaja u vezi sa zloupotrebom opojnih droga, ali nijedan od njih nije počinjen od strane maloljetnih lica.

VEZANI ČLANCI
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments