Grad Prijedor biće domaćin “Sportskih igara mladih”, jedne od najvećih regionalnih sportskih manifestacija namijenjenih osnovcima. Povodom organizacije ovog događaja održan je sastanak predstavnika Gradske uprave Prijedor s organizatorima, na kojem su dogovoreni detalji predstojećeg takmičenja.
Takmičenje u Prijedoru biće održano 26. maja u terminu od 10.00 do 17.00 časova, a učestvovaće učenici svih 12 osnovnih škola s područja grada.
Učenici od prvog do petog razreda takmičiće se u atletici i igri “između dvije vatre”, dok će se učenici od šestog do devetog razreda nadmetati u malom fudbalu i košarci.
Pobjednici takmičenja u Prijedoru plasiraće se na veliko finale u Sarajevu, a najbolji sa finalnog turnira predstavljaće svoje gradove na međudržavnom finalu u Splitu.
Načelnik Odjeljenja za kulturu, međunarodnu saradnju, sport i nevladine organizacije Aleksandar Milješić istakao je da je riječ o izuzetno značajnom događaju za mlade sportiste.
– Sportske igre mladih jedan su od najljepših sportskih projekata namijenjenih djeci, koji promoviše zdrav način života, fer-plej i druženje. Grad Prijedor sa zadovoljstvom je podržao ovaj projekat i siguran sam da će naši učenici uživati u takmičenju, ali i steći nova prijateljstva i lijepa iskustva. Grad je prijatelj mladih i radimo mnogo projekata koji podstiču mlade na bavljenje sportom, ali i druge sadržaje shodno njihovim afinitetima. Takođe, godinama podržavamo sistem Malih olimpijskih igara i jedna smo od rijetkih lokalnih zajednica koja ima budžetsku liniju za razvoj školskog sporta – rekao je Milješić.
On je pozvao učenike i buduće sportiste da se u što većem broju uključe u ovo sportsko druženje putem svojih škola i nastavnika fizičkog vaspitanja.
Organizatori su obezbijedili prevoz za sve učesnike, kao i medalje, užinu, osvježenje i zabavni program, što će ovaj događaj učiniti još atraktivnijim za najmlađe.
“Plazma sportske igre mladih” već godinama okupljaju veliki broj djece iz regiona. Samo prošle godine Igre su obišle 50 gradova i opština, okupile 71.243 učesnika, dok je svečano otvaranje održano u Banjaluci, a veliko finale u Sarajevu, na kojem je učestvovalo 920 djece iz četiri države.
Tokom proteklih 15 godina kroz igre je prošlo više od 650.000 djece, dok je na završnim takmičenjima učestvovalo više od 23.800 učenika, što ovaj projekat čini jednom od najvećih sportsko-društvenih manifestacija za najmlađe u regionu.
Grad Prijedor će ove godine biti dio ove velike sportske priče, sa željom da što veći broj učenika učestvuje i osjeti radost sporta, druženja i fer-pleja.
Projekat „Plazma sportske igre mladih“ ima široku institucionalnu i međunarodnu podršku. Pokrovitelji Igara su, između ostalih, predsjednik Republike Srpske, Vlada Republike Srpske, Savjet ministara Bosne i Hercegovine, predsjednik Republike Srbije, Vlada Republike Srbije, Vlada Republike Hrvatske, Vlada Republike Slovenije, Vlada Republike Sjeverne Makedonije, kao i Vlada Federacije BiH.
Igre podržavaju i brojne poznate ličnosti iz svijeta sporta, među kojima su Aleksander Čeferin, Naser Al-Kelajfi, Željko Obradović, Luis Figo, Predrag Mijatović, Žoze Murinjo, Edin Džeko, Luka Modrić, Dario Srna, Slaven Bilić, Miralem Pjanić, Džanan Musa, Nemanja Matić, Nemanja Vidić, Šime Vrsaljko, Aleksandar Kolarov i brojni drugi sportisti i sportski radnici.
prijedorgrad.org




