Pred početak 11. sjednice Ujedinjene Srpske, koja je danas održana u Banjaluci, lideri političkih stranaka iz Republike Srpske, Srbije i Crne Gore poslali su poruke zajedništva, sabornosti i očuvanja nacionalnog identiteta srpskog naroda.
Predsjednik Ujedinjene Srpske i predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić zahvalio je gostima i delegatima na dolasku, ističući da je cilj okupljanja slanje poruke jedinstva i zajedništva među srpskim političkim predstavnicima.

– Trudimo se da ovo bude i sabor predstavnika i predstavnica najvećih i najodgovornijih srpskih partija, da pošaljemo poruku zajedništva i jedinstva – rekao je Stevandić.
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik poručio je da je Ujedinjena Srpska važan politički faktor stabilnosti i razvoja Republike Srpske, naglašavajući zajedničku borbu za mir, stabilnost i nacionalne interese.
– Mi mislimo da Srbi više ne smiju da prihvataju nikakve ideologije osim nacionalnog interesa i na taj način grade naše zajedništvo. Jedan narod, jedna država – to je naša poruka – rekao je Dodik.
Predsjednik Skupštine Crne Gore i lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić istakao je da je u Banjaluku došao kako bi pružio podršku Ujedinjenoj Srpskoj i njenom rukovodstvu pred predstojeće izbore.

– Želim da Ujedinjena Srpska i sve one srpske političke opcije koje baštine tradiciju i čuvaju Srpsku pravoslavnu crkvu danas održe jednu svečanu skupštinu i izaberu svoje rukovodstvo – naveo je Mandić.
Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević rekao je da očekuje da će poruke sa Kongresa biti potvrda sabornosti i jedinstva srpskog naroda bez obzira gdje živi.
– Spreman sam da uvijek dam doprinos toj ideji – poručio je Knežević.
Ministar kulture Srbije i član Predsjedništva SNS-a Nikola Selaković rekao je da političke predstavnike okupljene u Banjaluci povezuju zajedničke vrijednosti, a ne politički interes.
– Mi smo zajedno iz uvjerenja zato što dijelimo iste vrijednosti. A to su vrijednosti mira, pravde, slobode i prosperiteta – rekao je Selaković.
On je poručio da Republika Srpska uvijek može da računa na podršku Srbije, ističući da administrativne granice ne mogu podijeliti srpski narod.
– Ono što je jače od svake vrste podjela jeste upravo naš srpski identitet – naglasio je Selaković.



