ZAHVALJUJUĆI DONACIJI KK “IGOKEA” OMARSKA DOBILA NOVI KOŠARKAŠKI TEREN (FOTO)

Omarska je dobila novo mjesto za sport, druženje i odrastanje mladih. Zahvaljujući donaciji Košarkaškog kluba „Igokea“, stara betonska podloga ispred Doma kulture zamijenjena je modernim košarkaškim terenom, čime je jedan od prepoznatljivih prostora okupljanja mladih dobio potpuno novo lice.
Novi teren nije samo sportski sadržaj. On nosi i snažnu simboliku, jer je njegova obnova pokrenuta kroz Memorijalni turnir „Ivan Sekulić“, koji se već deset godina u Omarskoj održava u znak sjećanja na mladog Ivana Sekulića, tragično preminulog prije 14 godina.
Tako je mjesto na kojem su generacije mladih godinama igrale basket dobilo novu vrijednost – postalo je prostor u kojem će se sportom čuvati uspomena, stvarati nova prijateljstva i ispisivati neke nove priče.

Moj brat je poginuo u saobraćajnoj nesreći prije 14 godina. Prije deset godina Ivanovi prijatelji pokrenuli su ovaj humanitarni turnir. Svake godine organizujemo turnir na kojem se igra basket tri na tri i šutanje dvojki. Od prvog dana turnir ima humanitarni karakter, a novčana sredstva koja se prikupe uvijek proslijedimo porodici kojoj je pomoć potrebna – rekla je Nataša Sekulić.
Upravo iz te ideje, koja je spojila sport, humanost i sjećanje, izrasla je inicijativa za obnovu terena. Donaciju je obezbijedio KK „Igokea“, čime je Omarska dobila kvalitetniji i sigurniji prostor za bavljenje sportom.
Generalni menadžer KK „Igokea“ Igor Dodik istakao je da novi teren treba da bude mnogo više od mjesta za košarku.

Igor Dodik, generalni menadžer KK „Igokea“

Danas ne otvaramo samo košarkaški teren, nego otvaramo mjesto za okupljanje naših najmlađih. Ovo će biti mjesto gdje će se mladi družiti, postizati nove rezultate i ciljeve, sticati nova znanja. Košarka me naučila da zajedničkim, timskim radom možemo mnogo toga postići i da nikada ne treba odustajati. Hvala mještanima i svima koji su doprinijeli da ova akcija zaživi – naglasio je Dodik.
Važnost ove donacije za lokalnu zajednicu istakao je i gradonačelnik Prijedora Slobodan Javor, koji je posebno naglasio simboliku činjenice da je teren obnovljen upravo u okviru inicijative pokrenute kroz memorijalni turnir.
Prijatelji su prepoznali priliku da svom preminulom drugu odaju počast kroz ovaj turnir, a KK “Igokea” je donirao teren upravo njemu u čast. Veliko hvala Košarkaškom klubu “Igokea” i gospodinu Igoru Dodiku na velikoj donaciji i podršci ovoj lijepoj ideji. Kada se prepoznaju dobre inicijative i kada postoji volja da se pomogne, rezultat je nešto što ostaje svima – rekao je Javor.

Poseban simboličan trenutak na otvaranju bila je prva trojka na novom terenu, koju je postigao kapiten „Igokee“ Dragan Gagi Milosavljević.
Gradonačelnik Javor poručio je da novi teren treba da bude mjesto na kojem će se generacije mladih okupljati, baviti sportom i stvarati uspomene, dok će ime Ivana Sekulića ostati trajno utkano u priču ovog prostora.

Posebnu težinu cijeloj priči daje činjenica da je inicijativa za obnovu terena potekla iz Memorijalnog turnira “Ivan Sekulić”, koji se igra u znak sjećanja na mladog Ivana, našeg sugrađanina i prijatelja koji je prerano izgubio život. Upravo zato je najvažnije uputiti poseban pijetet i poštovanje Ivanovoj porodici. Neka ovaj teren bude još jedno mjesto na kojem će njegovo ime i uspomena na njega živjeti među generacijama koje dolaze – poručio je Javor.
A sportska priča Omarske ovim nije završena. Javor je najavio da će uskoro biti završeni i novi projekti koji bi trebalo da dodatno unaprijede sportsku infrastrukturu ovog kraja. Prema njegovim riječima, završna faza radova na sportskoj dvorani je u toku, a svečano otvaranje očekuje se za dvadesetak dana, odnosno tokom ovog ili najkasnije početkom narednog mjeseca.
Najavljeno je i postavljanje vještačke trave na obližnjem fudbalskom terenu, čime bi sportski sadržaji u Omarskoj trebalo da dobiju još kvalitetnije uslove.

Od starog betona do modernog terena – Omarska je dobila novi sportski prostor, ali i nešto mnogo važnije. Dobila je mjesto gdje će djeca učiti prve košarkaške korake, gdje će se rađati nova prijateljstva i gdje će se, kroz svaki novi basket, čuvati uspomena na jednog mladog čovjeka čije ime danas živi kroz sport. Jer najbolji način da uspomena traje jeste da postane dio života novih generacija.

VEZANI ČLANCI
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments