Na Gradskom stadionu u Prijedoru danas su počeli radovi na postavljanju reflektorske rasvjete – značajan infrastrukturni korak za Fudbalski klub Rudar-Prijedor, koji je nedavno podnio zahtjev za licencu za nastup u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u sezoni 2025/26.

Postavljanje reflektora jedan je od obaveznih uslova za dobijanje licence za elitni rang takmičenja, a prema planiranoj dinamici, radovi bi trebali biti završeni u roku od 30 dana.

Time bi Gradski stadion prvi put dobio mogućnost organizovanja utakmica pod svjetlima reflektora, što predstavlja važnu promjenu kako za klub, tako i za navijače i sve ljubitelje fudbala u Prijedoru. Uvođenje večernjih termina donosi novu dimenziju ugođaja i približava lokalni stadion standardima koji se očekuju u najvišem rangu bh. fudbala. Klub se ovim potezom jasno pozicionira kao ozbiljan kandidat za povratak među premijerligaše. Ako svi tehnički i organizacioni uslovi budu ispunjeni, Rudar-Prijedor bi naredne sezone mogao ponovo zaigrati na najvećoj sceni bh. fudbala – ovaj put pred punim sjajem reflektora.
Podsjetimo, Rudar je posljednji put igrao u Premijer ligi BiH u sezoni 2021/22.
D.Stojnić/infoprijedor.ba