U krajiškom derbiju fudbaleri Borca savladali su desetkovane “rudare”minimalnim rezultatom 1:0.
Prijedorčani su bolje otvorili meč a Amoah je u 9.minutu mogao pogoditi da loptu Ćorić nije zaustavio na samoj gol crti.
Na drugoj strani vrijedi spomenuti šut Dujakovića u 17.minuti ali se golman Šćekić nije dao iznenaditi.U slijedećem napadu golgeter Prijedorčana Amoah sa nekih 40 metara pokušao lobovati golmana Ćetkovića.
U 27.minuti Jovo Lukić je odlično centrirao sa lijeve strane, Goran Zakarić je glavom spustio loptu do Dejana Melega koji je iz blizine bez problema zatresao mrežu Šćekića.

U nastavku bilježimo dobre prilike Amoe i Lukića i drugu dimnu zavjesu koja je nakratko prekinula susret u Banjaluci.
Nakon šuta Kneževića i Lukića usledla je dobra akcija u kojoj je Amoah odlično uposlio Luku Kulenovića koji je promašio cjelu loptu desetak metara od gola Borca. U obostrano otvorenoj igri oba tima su imala po nekoliko dobrih prilika, a Banjalučanima su opravdano poništena dva gola Gorana Zakarića koji je oba puta bio u ofsajdu. Poslednja prilika za Prijedorčane da odnesu bod iz Banjaluke bio je neprecizan šut Ame sa ivice šesnaesterca.

U narednom kolu Rudar-Prijedor igra na Gradskom stadionu u Prijedoru a protivnik će mu biti Tuzla City.

ALBUM FOTOGRAFIJA SA OVOG SUSRETA MOŽETE POGLEDATI OVDJE!