Ekipa Sloge (Srbac) rezultatom 3:1 pobjedila je domaću FSA Prijedor. Za prijedorske „crvene“ kobne su bile sudijske nadoknade, poslije svake pao je gol.
Gosti su vodeći gol postigli u 7. minuti a strijelac je bio Aleksandar Kondić. U sudijskom vremenu prvog dijela igre Vedran Nježić uduplao je prednost Sloge.
Domaći su smanjili na 1:2 golom Milana Kovačevića. Treći gol Sloga je postigla u sudijskom vremenu a strijelac je bio Slaven Karamehić. U 27. minutu sporna situacija. Miloša Rudaka, s obe ruke, u grudi, odgurnuo je 9-tka gostuju Vedran Nježić. Sudija Petar Tepić iz Čelinca, na iznenađenje svih, pokazao mu je žuti karton. Rudak je reagovao po nozi Nježića ali mu sudija nije dao karton. U minutu dvije sudijske greške. Nježić je u 33. minutu kečerski, s obe ruke, s leđa, zaustavio domaćeg igrača. Sudija Tepić opet nije reagovao.
U sudijskoj nadoknadi Nježić je postigao gol za 2:0.
U timu FSA Prijedor osjetilo se odsustvo iskusnih Borislava Mikića i Nemanje Marinovića.
Za naš portal meč je prokomentarisao Nenad Bašić, trener FSA Prijedor.

Nenad Bašić, trener FSA Prijedor

Loše smo ušli u utakmicu i ni jedan dogovor nismo ispoštovali. Gosti su postavili dobar blok i čekali kontru i dočekali. Bez žara smo igrali.
U drugom poluvremenu krenuli smo bolje, dali gol ali opet je sve bilo sporo i neorganizovano. Uz to napravimo nevjerovatnu grešku i ljudi sami u gol odu. Pobjeda gostiju je čista i zaslužena
– rekao je Bašić.

Sa 8 pobjeda, 3 remija, 6 poraza FSA Prijedor zauzima 6. mjesto. U narednom kolu FSA Prijedor je gost Progresa iz Kneževa.

FSA – Sloga (Srbac) 1:3 (0:2)

Prijedor. Stadion: Poljana. Gledalaca: 150. Sudije: Petar Tepić (Čelinac) [Glavni], Igor Pašić (Banja Luka) [Pomoćnik], Nemanja Šestić (Banja Luka) [Pomoćnik], Strijelci: Milan Kovačević 59 (FSA), a Aleksandar Kondić 7. Vedran Nježić 45+2, Slaven Karamehić 90+2 (Sloga)
FSA: Milan Zgonjanin (G), Miloš Rečević (K), Miloš Rudak, Igor Golić, Milan Kovačević, Slobodan Vujčić (od 55. Sadžak), Vedran Mršić, Nemanja Knežević, Željko Stegić, Dragoslav Babić, Marko Mršić (od 90. Teodor Dobrijević).

Sloga (Srbac): Miodrag Dabić (G), Husejin Zukanović, Miloš Đurđić, Vedran Nježić, Slaven Karamehić, Branimir Todorić, Igor Nježić (K), Jovan Remić (od 82. Draško Lolić), Predrag Travar (od 90. Andrej Cvjetić), Aleksandar Kondić.

tekst i foto: Milan Bogun