Komšijski potkozarski derbi na Gradskom stadionu u Prijedoru između domaćeg Rudar-Prijedora i ekipe Omarske pripao je domaćinu koji je slavio rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu, po teškom klizavom i natopljenom terenu, nije bilo pretjerano šansi za postizanje gola, pa su mreže ostale da miruju. Nastavak je donio velika uzbuđenja. Prvo je u 55. minutu, kod rezultata 0:0, dosuđen jedanaesterac za goste iz Omarske, ali je napadač Milan Vračar šutirao preko gola.

Milan Vračar sa 11 metara šutirao preko gola

Deset minuta kasnije vidjeli smo prelijep pogodak Da Silve, nakon centaršuta Branislava Tomića tamnoputi brazilac je loptu fantastično zahvatio makazicama i matirao Luku Vujičića, dovodeći Rudar-Prijedor u vođstvo. Konačan rezultat postavio je rezervista Stefan Radaković u 87. minutu. Iduće subote u zadnjem kolu Prve lige Republike Srpske fudbaleri Rudar-Prijedora gostuju “Kozari” u Gradišci.

Rudar Prijedor – Omarska  2:0 (0:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 500. Sudija: Stefan Bokić (Bileća). Strijelci: 1:0 Da Silva (65), 2:0 Radaković (87). Žuti kartoni: Četačukvu, Demonjić, Marić, Kesić (Rudar (Prijedor), Jovičić, Stojnić, Vujičić (Omarska).
RUDAR PRIJEDOR: Sekulić, Četačukvu (od 58. Radaković), Demonjić (od 75. Kesić), Da Silva (od 81. Delić), Sajak, Marić, Tomić (od 75. Dragić), Amoa, M. Bilbija, Marmat, Rauš.
OMARSKA: Vujičić, Zdjelar, Rastoka (od 46. Trkulja), Grahovac (od 46. B. Romanić), Anđić, Stojnić, Kopanja, Jaćimović, Banović, Jovičić, Vračar.

Album sa fotografijama sa ovog susreta možete pogledati OVDJE!