Danilo Vukotić, član Tekwondo kluba Ljubija Prijedor na 15. Slovenija Open G 1 turniru osvojio je treće mjesto.

Bolji od mladog Vukotića, na borilištima hale Tivoli u Ljubljani, bila su dva takmičara iz svjetskog vrha ovog sporta.

I na ovom takmičenju velika podrška Danilu bili su roditelji Vesna i Andrija Vukotić.

Na Otvorenom prvenstvu Austrije G klase “Austrian open 2024”, održanom u Innsbrucku, Danilo Vukotić je osvojio bronzanu medalju.
Trener Veso Arežina ističe da su ova dva turnir u rangu Svjetskih turnira.
Prvi ovogodišnji veliki turnir s preko 1300 takmičara “Austrija Open” i “Slovenija Open G 1” bili su težak test za olimpijske kvalifikacije.
Danilo Vukotić je u svojoj kategoriji (junior-63 )osvojio nove bodove na svjetskoj rang listi.
Danilo Vukotić je, podsjećanja radi, na 54. Izboru sportiste grada Prijedora zauzeo treće mjesto.