Fudbaleri “Rudara” su se danas na Gradskom stadionu razigrali protiv “fenjeraša” Prve lige RS-a “Jedinstva” iz Brčkog, te su slavili sa visokih 6:1. Prijedorčani su se ovom pobjedom približili još više povratku u Premijer ligu.

Džozef Amoa pogađa iz penala za 2:0

Golove za “Rudar” postigli su Džozef Amoa u 20. iz igre i u 25.minuti iz penala, Danilo Marmat u 30, Klerismario Santoš Rodrigez u 64, Luka Kulenović u 68. i Dejan Glišić u 74. minutu, a počasni pogodak za goste postigao je Branislav Šer u 57. minutu.

Domaći igrači su mogli slaviti i ubjedljivije jer je Amoa u 47. minutu promašio jedanaesterac.

FK RUDAR PRIJEDOR – FK JEDINSTVO 6:1 (3:0)
Strijelci: 1:0 Asamoa (20), 2:0 Amoa (25p), 3:0 Marmat (30), 3:1 Šer (57), 4:1 Santos (64), 5:1 Kulenović (68), 6:1 Glišić (74).
Stadion: Gradski, utakm ica igrana bez publike. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš), pomoćnici: Tom islav Gračanin i Gojko Crnobrnja (oba Banja Luka), delegat: Milivoje Marković, kontrolor: Vladan Matić (oba Zvornik). Žuti kartoni: Marić (Rudar P.), Torlaković, Pajić (Jedinstvo).
RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Pekija, Santos, Burazor, Amoa (od 49. Glišić), Radulović, Marić (49. Sajak), Ivetić, Jakupović (od 61. Kulenović), Matović, Marmat. Trener: Marko Tešić.
JEDINSTVO: Vukadinović, Živanović, Subotić, Ivić, Mišković (od 66 Šabanović), Pajić, Aleksić (od 46. Krošnjar), Bajrić, Šer, Torlaković, Đurđić. Trener: Zoran Brković.

Album s fotografijama možete pogledati OVDJE!