Košarkaši Prijedor-Spartaka visokim rezultatom 121:93 porazili su gostujući tim Dervente.
Izabranici Danila Palalića prvu četvrtinu su odigrali odlično i imali prednost od 7 koševa (34:27). Domaći tim je bolje odigrao drugu četvrtinu i imao prednost od 8 koša (33:27). Na odmor se otišlo pri prednosti Prijedorčana od 15 koševa.
U trećoj četvrtini gosti se uspjevaju vratiti u meč i taj dio igre su dobili rezultatom 25:19.
U poslednjoj četvrtini Prijedorčani dodaju gas i rezultatom 36:21 uspješno kraju privode ovu košarkašku poslasticu.
Trener Danilo Palalić priliku je dao svim igračima. Izuzev Stefana Trnića, koji je na parketu proveo 59 sekundi, svi su se upisali u listu strijelaca.
U pobjedničkom timu Prijedor-Spartaka najefikasniji je bio Bojan Lulić koji je postigao 37 koševa.
Aleksandar Ivetić je imao učinak od 22, a Nemanja Stanković 18, Srđan Lončar 13 koševa. Marko Radun i Ivan Vujičić postigli su po 6 a Sergej Todorović, Vladimir Gavranović, Luka Rankić i Ognjen Kragulj po 4 koša. Srđan Stakić je pobjedi tima doprinio sa 3 koša.
Prijedor Spartak, nakon 5 kola ima četiri pobjede i poraz od lidera lige Po 9 bodova imaju drugoplasirana Rogatica, treći Prijedor Spartak i četvrti Radnik BN Basket.
U narednom kolu Prijedorčani su gosti Student Igokeje.