Igrači BSK-a, na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci, rezultatom 5:2 porazili su tim Omarske i prikovali za dno tabele.
Pitanje pobjednika ovog susreta 22. kola m:tel Prve lige Republike Srpske riješeno je u prvom poluvremenu.
Ponajbolji igrač BSK-a Miloš Perović je postigao dva, a jedan Danilo Moconja.
U drugom poluvremenu “Romantičari” su se razigrali i pokazali efikasnost. Rastko Rastoka je pogodio svoju mrežu a peti gol za BSK postigao je Dušan Petrović.
BSK se u finišu malo opustio a dva gola za Omarsku je postigao Đorđe Nišić. Dovoljno samo da se ublažili poraz.
U timu Omarske nedostajali su Anando Krecelj (kartoni) te golgeteri Kopanja i Dragan Domuzin.
Utisak je da su meč i pobjeda nad Laktašima iscrpili “plave”.

BSK – Omarska 5:2 (3:0)

Banja Luka. Pomoćni teren Gradskog stadiona. Gledalaca: 200. Sudije: Marko Domazet (Istočna Ilidža) (glavni), Slobodan Vukosav i Strahinja Vuković (Trebinje) (pomoćni).
Strijelci: Miloš Perović 7’, Danilo Moconja 32’, Miloš Perović 40’, Rastko Rastoka 55 (autogol), Dušan Petrović 63’, (BSK Banja Luka), te Đorđe Nišić u 84. i 90. minutu (Omarska).
Žuti kartoni: Aleksandar Radulović 20’, Mihajlo Savanović 32'(BSK), Vladan Anđić 17’, Duško Stojnić 32’, Ognjen Jaćimović 34’, (Omarska).

BSK: Rastko Opalić, Milan Radović (84. Srđan Janjetović), Aleksandar Radulović, Boris Jagodić, Danilo Moconja (56. Boro Erić), Vukan Đorđević (42. Stefan Stojičić), Miloš Perović (56. Marko Pušić), Mihajlo Savanović (84. Krstivoje Spasojević), Dušan Petrović, Marko Kujundžić, Nebojša Runić.

Omarska: Milan Zgonjanin, Rastko Rastoka (69.Darko Zdjelar), Mihajlo Kralj, Vedran Panić (46. Miloš Sadžak), Vladan Anđić (kapiten), Duško Stojnić, Milan Petković (46. Daniel Marin), Ognjen Jaćimović (69. Lukas Gavranović), Lazar Nišić, Milan Kovačević (56.Borislav Grahovac), Đorđe Nišić.

– Trebala je Omarska po drugi put u svojoj istoriji, nakon 25 godina, igrati na terenu Gradskog stadiona u Banjaluci. Tri sata prije početka utakmice ali stigla je obavjest da će se utakmica “BSK” – “Omarska” odigrati na pomoćnom terenu, kako bi se glavni teren sačuvao za derbi “Borac” – “Zrinjski” – ističu u FK Omarska. Razočaravajuće i za igrače, ali i za brojne navijače Omarske koji su i danas došli da bodre svoj tim.

Sa 4 pobjede, 4 remija i 14 poraza “Omarska” je uknjižila 16 bodova.
U narednom kolu u Omarsku stiže sedmoplasirani tim lige Famos koji ima 35 bodova.