Na danas održanom Prvenstvu Republike Srpske za juniore i starije pionire u džudou u Banja Luci nastupilo je 300 takmičara iz 35 klubova. Džudo klub Prijedor je osvojio jednu zlatnu, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Marko Savić, srebrnu medalju je osvojio Teodor Gnjatić dok se bronzom okitila Teodora Gnjatović. U borbama za medalje izgubili su Lazar Ćosić i Dejan Stanojević. Trener Radenko Marinović predvodio je ekipu i obavljao dužnost sudije na prvenstvu.

O svojim takmičarima koji su osvojili medalje ima samo riječi hvale. – Zadovoljan sam nastupom naših takmičara koji su izborili pravo učešća na prvenstvu BiH. Sledeće subote organizovaćemo u našem gradu 12. međunarodni džudo turnir “Kup Prijedora 2024” na kojem očekujemo preko 500 takmičara u svim strosnim i težinskim kategorijama. Koristim ovu priliku da pozovem sve naše sugrađane i djecu da dođu u Sportsku dvoranu Mladost i uživaju u čarima džudo sporta – rekao je za naš portal Radenko Marinović, trener džudo kluba Prijedor.