Fudbaleri Crnog Vrha, u veoma kvalitetnoj utakmica u Jaružanima, rezultatom 2:0 savladali su OFK Brdo. Ovom pobjedom Jaružani su zaposjeli lidersku poziciju. Početak derbi susreta 22. kola Druge lige Republike Srpske Zapad pripao je “Crnom Vrhu”.
U 15. minutu Zelenika je postigao vodeći gol. OFK Brdo je u drugom poluvremenu zaigralo prepoznatljivo. Nažalost, potpuna dominacija u svim elementima fudbalske igre, nije nagrađena golovima. Edson Alves i Miloš Stević su imali odlične prilike, ali sreća je ovog puta bila na strani domaćina.
Fudbaleri jedne i druge ekipe, gledaoci, sudijska trojka i organizacija utakmice bili su na nivou derbi susreta.

– Ekipi “Brda” čestitke jer malo je nedostajalo da ova utakmica ode u drugom smjeru – ističu u OFK Brdo.
Za OFK BRDO igrali su: Jadranko Vidović, Manojlo Trkulja (81.David Trkulja), Haris Harambašić (80. Edin Isaković), Milan Bundalo, Dino Dedić, Zoran Miodragović (60. Dejan Mijić), Nemanja Miljević, Danilo Marmat (90. Omar Karagić), Edson Junio Alves, Thomas Costa (46. Vahid Karupović).
Rezerve: Miloš Babić, Bogoljub Boro Stupar, Željko Dragić, Ajdin Behlić.
Sa 11 pobjeda, 4 remija, 7 poraza plus 20 gol razlikom “Brdo” je peti tim lige.
U narednom kolu gost “Vedrog Pola” je “Jedinstvo” iz Žeravice.